Aby v dílně záda nebolela

Aby v dílně záda nebolela
Práce v dílně často trvá spoustu hodin a vyžaduje plné soustředění. Byla by tedy škoda, aby vás během ní trápila třeba bolavá záda. Nepříjemnost, která vám zaměstnání nebo koníček jako kutilství znemožní úplně.

Základem prevence je správné sezení a také židle, na které ta ponkem nebo rýsovacím prknem sedíte. Proč by proto ve vaší dílně neměla specializovaná pracovní židle chybět?

Ať už sáhnete po židli s opěrátky nebo prostém taburetu, bude mít výškové nastavení. Nebudete se tedy nad prací hrbit a křivit. Díky plynovému pístu si tento kousek dílenského nábytku snadno upravíte. A to včetně opěráku – zvolte správný úhel, aby židle zádům poskytovala oporu.

Zejména při přesných pracích potřebujete mít jistotu. Pevného posedu a plného soustředění dosáhnete pomocí kruhu, který vašim nohám poskytne oporu.

Často se vám stává, že potřebujete za stolem víc místa? Židle na kolečkách či kluzácích vám překážet nebude – snadno ji odsunete. A poslední věc: pracovní židle jsou vyrobeny ze snadno udržitelných materiálů – snadno se vám budou čistit od pilin a prachu.

Sečteno / podtrženo:

  • nebudou vás bolet záda
  • na robustní židli bude vždy spoleh
  • usnadní vám úklid

 

dílenské židle